Chov dendrobatiek

Chov dendrobatiek je aj nie je náročný. Ak sa chceme venovať chovu žiab musíme im zabezpečiť podmienky v zajatí, čo najviac podobné tým prírodným - vysoká relatívna vlhkosť, správna teplota a živá potrava. Žaby umiestňujeme do terária pralesného typu, kde na dno použijeme drenážnu vrstvu asi 5 cm keramzitu a na ňu nasypeme asi 2cm akvaristického štrku kde im spravíme malí plytký bazén. Na zadnú a bočné steny môžeme použiť 3D pozadie vlastnej výroby, alebo kúpené v špecializovaných predajniach.

Na miesto 3D pozadia môžeme použiť suchú kokosovú drť - lignocel nalepenú na akvaristický silikón, poprilepujeme rôzne stupienky ako odpočívadlá a podstavce na kvety. Kvety používame hlavne také, ktorým vyhovuje vysoká relatívna vlhkosť. Používame prevažne rôzne druhy bromélií (najlepšie rod Neoregelia), ako ťahavé rastliny používame rôzne druhy fikusov (Ficus pumila).

Ako úkryty na kladenie vajec používame petriho misky prikryté polovicou kokosového orecha a krabičky z filmov - filmovky, rozmiestnené v rôznych výškach po celom teráriu.

Relatívna vlhkosť by sa mala pohybovať cez deň okolo 60-70% a večer a v noci by mala dosahovať až 100%. Na rosenie používame buď ručné rozprašovače, alebo automatické zavlažovacie systémy. Ako potravu používame len živý hmyz poprášený vitamínmi - umelú a mrazenú potravu si žaby nevšímajú.